Smernica o vybavovaní oznámení protispoločenskej činnosti

Oznamovanie protispoločenskej činnosti Zákon č. 54/2019 Z.z. o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov upravuje podmienky poskytovania ochrany osobám v pracovnoprávnom vzťahu v súvislosti s oznamovaním kriminality alebo inej protispoločenskej činnosti (ďalej len „protispoločenská činnosť”), práva a povinnosti osôb pri oznamovaní protispoločenskej činnosti.

Úlohy zodpovednej osoby pre účely zákona a tejto smernice plní hlavný kontrolór NSK prostredníctvom Útvaru hlavného kontrolóra NSK Zodpovednou osobou podľa § 10 ods. 1, ods. 5 až 8 a podľa § 11 ods. 1 zákona, pre NSK ako zamestnávateľa, zamestnancov NSK a organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK s počtom zamestnancov menej ako 50 je hlavný kontrolór NSK.

Podnet v zmysle uvedeného zákona je možné podať:

a) elektronickou poštou zaslanou na adresu oznamovanie@unsk.sk, ktorá je dostupná nepretržite 24 hodín denne,

b) poštou zaslanou na adresu Úrad NSK, hlavný kontrolór NSK, Rázusova 2A, 949 01 Nitra, pričom na obálke je potrebné uviesť upozornenie „DO RÚK HLAVNÉHO KONTROLÓRA NSK - NEOTVÁRAŤ”,

c) poštou zaslanou na sekretariát predsedu NSK, pričom na obálke je potrebné uviesť upozornenie „DO RÚK PREDSEDU NSK - NEOTVÁRAŤ”. c) je možné využiť’ len v prípade, ak oznámenie smeruje proti zodpovednej osobe;

Podľa ustanovení § 10 odsek 9 zákona č. 54/2019 Z. z. o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov, NSK vydal Smernicu o podávaní, preverovaní a evidovaní oznámení o protispoločenskej činnosti v podmienkach Nitrianskeho samosprávneho kraja, ktorý sa vzťahuje na „HARMÓNIA“, ZSS Horné Štitáre.

odkazsmernica o vybavovaní oznámení protispoločenskej činnosti 

„HARMÓNIA"
ZSS Horné Štitáre

adresa:
956 03 Horné Štitáre 61
telefón:
038/53 88 127
038/53 88 317
fax:
038/53 88 317

Prevádzka Radošina ZSS

telefón:
038/53 98 122

štatutárny zástupca

Mgr. Janka Krahulíková, riaditeľka
telefón: 038/53 88 127
mobil: 0905 727 154
e-mail: janka.krahulikova
@harmoniazss.sk

 

TOPlist

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie